איתור נזילות

השירותים שלנו

איתור נזילות

אחד הנזקים השכיחים ביותר שמתרחשים בדירות חדשות וישנות, הוא רטיבות.
רטיבות בתקרה או רטיבות בקירות ואפילו ברצפות, עלולה לגרום לנזקים חמורים.

ממה נגרמת רטיבות?
הגורמים העיקריים להופעת כתמי רטיבות בדירה הינם:

נזילות של מים מהקומה למעלה – המים מחלחלים מהצנרת לתקרת הדירה שמתחתיה וכן נוצרת רטיבות בתקרה, או מהצנרת בקיר אל הקיר של הבית הצמוד.

בלאי טבעי – כל דירה מתיישנת עם השנים, ואיתה גם צנרת המים והביוב. הבלאי הטבעי של הצנרת עלול לגרום לסדקים בצינורות ואף לפיצוצים בהם, והתוצאה – מים אשר מחלחלים אל הקירות וגורמים לכתמי רטיבות.

הזנחה – על מנת למנוע תקלות בצנרת, חשוב מאוד לדאוג לתחזוקה שוטפת שלה. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להזמין אחת לתקופה אינסטלטור המתמחה באיתור נזילות, במטרה לאתר נזילות בתחילת הדרך, על מנת למנוע נזקים חמורים יותר בהמשך.
חשוב לבצע ביקורת תקופתית מקיפה, במהלכה ניתן לזהות בלאי או פגיעה ולטפל בהם לפני שנגרם נזק רציני.

טיפול לקוי בצנרת – אם בעבר בוצע טיפול כלשהו בצנרת ולא באיכות גבוהה,
מאוד יכול להיות שזה יהיה הגורם להיווצרותם של סדקים ופיצוצים בהווה.

לא משנה מה הסיבה ברגע שמזהים רטיבות בתקרה או כתמי רטיבות על הקירות,
חשוב מאוד להזמין אינסטלטור המתמחה בתחום של איתור רטיבות ומבצע בדיקת רטיבות באמצעות מכשור מתקדם.

כיצד מתבצע איתור רטיבות?
עבודת האינסטלטור המתמחה בטיפול בנזילות נחלקת לשניים:

קביעה ודאית שאכן מדובר בנזילה – פעולה הנדרשת במצבים בהם לא מופיעים כתמי רטיבות אבל יש חשד לנזילה בגלל חשבונות מים גבוהים מהרגיל. הפעולה מתבצעת באמצעות סגירת כל צרכני המים בדירה, כולל אלה שבגינה, ובדיקת שעון המים. אם השעון ממשיך לעבוד – סימן שיש נזילה.

איתור הנזילה עצמה – לאחר וידוא הנזילה, צריך לזהות את מיקומה המדויק. הדרך המומלצת ביותר לעשות זאת היא באמצעות מצלמה תרמית.
לשם כך יש להזמין אינסטלטור המתמחה בתחום של איתור נזילות במצלמה תרמית. הוא יצלם את האזור החשוד ועל פי התמונה שתתקבל ידע להגיד בדיוק היכן נמצאת הנזילה.
שיטה זו תחסוך מכם להתמודד עם מצב שבו צריך לשבור קיר או לפרק ריצוף לא במקום הנכון, ותאפשר את סיום הטיפול בבעיה בצורה המהירה ביותר.

הרטיבות יוצרת תנאים נוחים להתהוות עובש ופטריות על הקיר!!!

אז אם אתם סובלים מכתמי רטיבות בתקרה או רטיבות בקירות וחושדים או יודעים שמקורה בנזילת מים, חייגו כבר עכשיו לאיציק שירותי אינסטלציה בע"מ המתמחה בתחום של בדיקת רטיבות ואיתור נזילות ואינסטלטור מוסמך יגיע אליכם ויטפל בבעיה בתוך זמן קצר ביותר.