שיפוץ ביוב

 
בבתים רבים, ישנן תקלות חוזרות של מערכת הביוב, כגון סתימות חוזרות ונשנות שאינן תלויות בבעלי הבתים או הדירות. בלאי מואץ, הינו האויב מספר 1, של מערכת הביוב ולכן, במקום להוציא הון עתק על החלפה של כל תשתית הביוב, יש לבצע במערכת זו, שיפוץ ביוב, מה שיעניק פתרון הולם. היום, הודות לטכנולוגיה המתקדמת, ניתן כבר למצוא פתרונות הולמים, מבלי לבצע חפירות מיותרות והרס החצר או האזור שבה נמצאת מערכת הביוב.
 
ראשית, יש לבצע צילום מערכת ביוב, באמצעות מצלמות משוכללות, החודרות לביוב לאחר שביובית מרוקנת את השפכים, מה שמעניק תמונה ברורה יותר של הצנרת. ניתן להחליף כמה חלקים מהצנרת, מה שישמור לעוד שנים את מערכת הביוב וימנע ממנה תקלות חוזרות. גם המצלמה חייבת להיות משוכללת, כך שלא תפספס חלקים מהצנרת שעשויה להיות פגועה ויש צורך להחליפה.

החלפת ושיפוץ צנרת ללא חפירה בשיטת  CIPP

 
שיטת החלפת צנרת וע"י כך בעצם מתבצע שיפוץ של מערכת הביוב הינה שיטת CIPP החדשנית. שיטה זו, הומצאה באנגליה ועברו שנים רבות עד שהגיעה לישראל. השיטה מאפשרת תיקון והחלפת צנרת הביוב ושיפוצו מבלי לחפור. מדובר על טכנולוגיית הקו הרציף, שב מוחדר צינור פולימרי על הצנרת הקיימת, את הצנרת הקודמת, ניתן יהיה לשלוף, לאחר הקמת צנרת חדישה בקטעים מסוימים במערכת הביוב, מה שמקנה את השיפוץ הנחוץ.
 
גם מבחינת ההוצאות, הרבה יותר זול להחליף צנרת בשיטה זו במערכת הביוב, מה שימנע לכלוך ועבודה מיותרת וקשה שכמובן עולה יותר. שיטה זו, שומרת גם על איכות הסביבה. אין צורך בפירוק שבילים, הריסת מדרכות או פתיחת תעלות. היתרונות הרבים של שיטה זו, הינם הזמן, החיסכון בהוצאות ותיקון איכותי ושיפוץ של מערכת הביוב הקיימת.

מספר פעולות שונות שיקדימו תרופה למכה במערכת הביוב

 
יש לציין כי היום, לכל בעיה יש פתרון. אם היינו יכולים להקדים תרופה למכה, כך שנמנע את התקלות המיותרות במערכת הביוב בכמה פעולות קטנות, אבל כן יעניקו למערכת הביוב, עוד כמה שנים טובות של פעילות תקינה. כאשר נוהגים נון עם מערכת הביוב כמו לא להשליך פסולת מיתר מה שיגרום להכבדה בפעילות ולגרימת נזקים לצנרת ולקווי הביוב בכלל.
 
לפעמים מתהווים סדקים קטנים וחורים בצנרת הביוב, שרק גדלים עם השנים.במקרים אלה אין מנוס, אלא להחליף את הצנרת הפגומה, מה שימנע מאתנו הוצאות גדולות יותר בעתיד כמו החלפת תשתית ביוב שתעלה כסף רב. זוהי הפעולה היקרה ביותר בתחום הביוב והאינסטלציה וישנן היום דרכים להימנע ממנה, כגון שיפוץ ביוב בשיטות חדשניות ומשוכללות.
 
   
 
 
 
 

תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק