פתיחת סתימות


אחת מבעיות האינסטלציה החמורות, היא פיצוץ של צינור ביוב ראשי. אם זה קורה, כמות גדולה של שפכים שאמורים להגיע מהביוב למרכז השפכים, צפה על פני השטח. מראה זה אינו נעים והריח נוראי. יחד עם זאת, יש לזכור כי מדובר במקרה שמהווה סכנה תברואתית. הצפה זו, מסבה נזק לרכוש, אך גם הצפה של מי גשמים יכולה לגרום לאותו הנזק. מערכת הניקוז, אינה עומדת בכמויות גדולות של מים ויש לשאוב את המים ע"י ציוד משוכלל ויעודי כמו משאית  מסוג ביובית.
 
למי שאינו מכיר, ביובית הינה משאית שיש עלי שני מכלים וצינורות גדולים. מכלית אחת, שואבת את תוכן הביוב או המים שיש לשאוב בכוח אדיר ובמהירות. המכל השני, מלא במים והוא שוטף את הצנרת בלחץ גבוה, כך שנשטפים חלקיקים וחלקים שגרמו לקווי הביוב להיות סתומים.
 

שאיבות וטיפולים שונים באמצעות ביובית

 
יש לציין כי הביובית אינה מיועדת לפתיחת סתימות בלבד, כי אם מסייעת בצילום צנרת הביוב, כאשר יש לבדוק תקלות נוספות, כגון סדק בביוב, החלפת חלקים בקווי הביוב ועוד. כאשר הביובית מרוקנת את התוכן, ניתן יהיה לצלם את צנרת הביוב באמצעות מצלמה ייעודית, כך שהתמונה שתתקבל תהיה ברורה ויאתרו את התקלה. גם תחזוקה שוטפת של מערכות ביוב מצריכה שימוש בביובית, כאשר יש לשטוף מדי פעם את מערכת הביוב בלחץ מים חזק.
 
גם סתימות קלות שקורות בבית, כמו סתימות בכיור או במקלחת, יש לדעת לבד, כיצד ניתן יהיה לפתוח אותן. יש לרכוש פותח סתימות שהוא חומר כימי שיש לעבוד אתן בזהירות. שופכים את הכמות הכתובה על המכל בפתח הכיור או המקלחת והלכלוך נמס ונשאב לביוב. אם הסתימה עקשנית, יש לקרוא לבעל מקצוע, מכי ייתכן והתקלה היא מורכבת יותר ומקורה הוא במערכת הביוב עצמה.
 

סוגי הסתימות הקיימות וכיצד ניתן לטפל בהן?

 
את סוגי הסתימות, ניתן לחלק לשניים, סתימה בצנרת המים או סתימה בצנרת הביוב, כך שגם סוג של פתיחת הסתימות יהיה בהתאם. אם הסתימה היא בצנרת המים, ניתן להשתמש בפותח סתימות מסוג אחד, אבל אם מדובר בסתימה בביוב או בפתיחה של תעלת הביוב, נכנה אותה צנרת מי שופכין ומשתמשים בפתיחת הסתימה בסוג שונה של שיטה וכלים.
 
במידה ונבדוק לעומק את הבעיות השונות של סתימות בביוב ובצנרת, נוכל לראות על פי הסוג והחומרה שלהן מהקל אל הכבד, כך נזהה סוגים שונים של פתיחת סתימות. הבעיות הן שונות ובמקרים עקשנים במיוחד, יש לפנות למומחה אינסטלציה שיש לו את הכלים והציוד הדרוש.
 
 
 
 
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק