הסרת שורשים

 
לאנשים שיש להם גינה עם עצים, קיימת סכנה של צמיחת שורשים בביוב. השורשים מוצאים את האדמה הלחה והפסולת האורגנית, כקרקע דשנה לצמיחה מואצת של שורשים בביוב, מה שעשוי לגרום לתקלה רצינית ואף לקריסה טוטלית של מערכת הביוב, מה שעשוי לגרום להוצאה גדולה מאוד. יש לבדוק בכל תקופה מסוימת את מצב השורשים בביוב, באמצעות תחזוקה שוטפת אחת לחצי שנה, שנה, במידה ויש לכם עצים בגינה. כדאי, כי כבר בהתחלת תכנון הגינה, לא יהיו עצים ששורשיהם עבותים ועשויים להגיע במשך השנים למערכת הביוב שלכם.
 
שורשים בביוב, עשויים לגרום לבעיית סתימות בביוב או סדקים בביוב. יש לפנות לאינסטלאטור שיש לו ציוד משוכלל, כך שיוכל ראשית לצלם את שורשי הביוב ולהגיע למקור הבעיה. באמצעות מסור מיוחד שמגיע לאזור בו צומחים השורשים, יוכל לחתוך אותם, מבלי לפגוע במערכת הביוב.

שיטות נוספות להסרת שורשים במערכת הביוב

 
זה אולי נשמע לכם מוזר, כיצד שורשים, יכולים לחדור לבטון. אמנם הבטון הינו חומר די חזק, אך הצנרת אינה אטומה לחלוטין, במשך השנים הצנרת נשחקת ודי בסדק אחד בלבד, בכדי שהשורשים יוכלו לחזור לביוב ויצמחו, בדרך זו הם פוגעים בצנרת, מה שעשוי לגרום במשך הזמן לנזק בלתי הפיך שבסופו של דבר, יהיה צורך בהקמת תשתית ביוב חדשה, מה שיגרום להוצאה כספית גבוהה.
 
מי שסבור כי גיזום של שורשים תמנע את צמיחתם, טועה, היות והגיזום הינו פתרון זמני ובסופו של דבר, השורשים יצמחו שוב במערכת הביוב. שימוש בחומרים כימיים, עשוי להיות יעיל, אך הם מזיקים לבריאות העץ ולנו  בגלל זיהום הסביבה בחומרים כימיים שהם רעלים לכל דבר ועניין. באמצעות שיטה נוספת של לחץ אדיר של מים המוחדר צנרת הביוב, ניתן יהיה להסיר את השורשים וכן לכלוך נוסף הנמצא בצנרת הביוב.

הימנעו מקטילת השורשים בביוב באמצעות ספיראלה חשמלית

 
באמצעות מוטות ברזל שבקצותיהם קיימת ספיראלה חשמלית, ניתן יהיה לקטול את השורשים שצמחו במערכת הביוב. הספיראלה, תופסת את השורשים  ותולשת אותם. פעולה זו הינה אסורה בהחלט, היות ונשארים משורשים קטנים שגדלים בין הצנרת ומזרזים את גדילתם. השורש ימעך את הצנרת. בתלישת השורש נשברים גם הצינורות במערכת הביוב, מה שעשוי לגרום לנזק.
 
באמצעות רובוטים משוכללים, ניתן לפתור את הבעיה, היות וקיימות שיטות חדישות היום רק באמצעות המכשור המשוכלל ביותר, שיפתרו את בעיית צמיחת  השורשים במערכת הביוב. כדאי לפנות לחברות אינסטלציה מוכרות, בכדי לפתור את הבעיה של צמיחת שורשים ביוב בצורה מוחלטת ובטכנולוגיה בוהה שאינה פוגעת במערכת הביוב.
 
  
 
 
 
 
 
 

תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק