תיקון צנרות ביוב ומים ללא חפירה

 
עד לפני כמה שנים, על מנת לטפל בבעיות כגון פיצוץ בצנרת, שקיעות ונזקי שורשים, היה צורך בפינוי הריצוף כולו וחפירה על הקרקע בכדי לחשוף את התקלה. היום, תודות לטכנולוגיה המשוכללת של האל הרס המתקדמת, ניתן כבר לבצע תיקונים מתקדמים ולטפל בבעיה באופן יסודי מבלי לפגוע בצנרת הקיימת. באופן זה, נחסך" זמן, טרחה וכסף רב.
 
לאחר זיהוי הבעיה כמו פיצוץ, חור או חדירת שורשים בצנרת, באמצעות מצלמת דחיפה ייחודית, מגיע שלב התיקון. היום ישנן שיטות מתקדמות במיוחד, לביצוע תיקונים אלו, ללא הצורך בהחלפה של כל הצנרת, דבר שיכול לגרור עמו גם הוצאות מיותרות של חפירה באזור ותיקון ההרס הנגרם ע"י פעולות אלה.

 תיקון מקומי ללא חפירה – שיטת הפאצ'ים

 
שיטת התיקון המקומי, נפוצה ומוכרת בארץ היא שיטת "הפאצ'ים" שיטת תיקון ספציפית זו,  מתבצעת ע"י טלאיPATCH}}  מיוחד שעשוי מבד פיברגלאס צפוף במיוחד {יש להיזהר מחיקויים זולים יותר שאינם צפופים מספיק} אשר מרוח בדבק סיליקט ייחודי. הפאצ', מתלבש על פקק תיקונים מתנפח ומוחדר לצנרת. לאחר שפאצ' זה ממוקם בדיוק במקביל למפגע אשר דורש תיקון, יש לנפח את הפקק ולהמתין עד לייבוש הדבק {יש זמני ייבוש שונים, בהתאם לקוטר הקו וזמני העבודה הדרושים}. כעת, לאחר פעולה זו, ניתן יהיה להוציא את האוויר מפקק התיקונים ולשלוף אותו החוצה בחזרה. לאחר ווידוא שהפאץ' התקשה בהצלחה, הצנרת תהיה מוכנה לשימוש מידי.
 
מעבר ליתרונות של הזמן והעלות שקיימים בתיקון הצנרת באמצעות שיטה זו, הרכב החומרים הייחודי של הפאצ' הופך את האזור המתוקן לעמיד במיוחד {אפילו יותר מהצנרת המקורית}. למרבית החומרים הכימיים אשר עלולים להימצא בצנרת שופכין ולבעל כושר עמידה תחת משקלים כבדים.

תיקון מקומי ללא חפירה- שיטת "קוויק לוק"

 
שיטת התיקון החדשה שכובשת את השוק בסערה. מערכת "קוויק לוק" עמיד לרוב סוגי הכימיקלים הקיימים בצנרת השופכין, בעל כושר נשיאת משקל גבוה במיוחד ועמיד לחלוטין לחדירת שורשים אפילו בצנרת המים.
 
תיקון קוויק לוק מורכב מגליל נירוסטה בעל מנגנון נעילה עצמי, אשר עליו מולבש שרוול גומי אוטם. שרוולים אלו, מולבשים על גבי טרקטור ייחודי ומוחדרים לצנרת בעזרת רובוט {המערכת מתאימה במיוחד לרובוטי צילום ורובוטי חיתוך של IMS, או באמצעות מצלמת דחיפה. לאחר מיקום הרוול באזור הפיגוע, מנפחים את הטרקטור הייחודי 3 פעמים בעזרת לחץ אוויר גבוה. כעת השרוול מוצמד בעצמה על גבי הצנרת, ניתן לשלוף בחזרה את הטרקטור והצנרת מוכנה לשימוש מידי {ללא זמני ייבוש/ או המתנה כלשהם}. ניתן לבצע תיקונים ארוכים או חידוש צנרת מלא בעזרת שיטת "השרשרת" {חפיפה בין מספר שרוולים}.
 
שיטות אלה, הן שיטות תיקון מתקדמות והמוכחות ביותר בשוק העולמי ובשנים האחרונות, בוצעו מאות תיקונים שכאלו ברחבי הארץ, ע"י מספר הולך וגדל של קבלני ביוב, אינסטלטורים ומנהלי אחזקה ברחבי הארץ.
 
נגמרו ימי החפירות וההרס וכדאי שלא תישארו מאחור!.

תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק