איתור נזילות 

​​​​​​​
חלק מבעיות האינסטלציה הגדולות הן איתור נזילות. מדובר על עבודה קשה, על מנת לאתר צינור שמטפטף ונמצא בקיר או מתחת לריצוף. כאשר רואים את הנזילה, אין זו בעיה לפתור את התקלה, אך הבעיה היא שיש לבצע עבודת בילוש ממשית, כאשר הנזילה היא סמויה. ישנם כמה גורמים שמהם עשויה להיות נזילה סמויה:
  • צינורות שמעבירים אינו מים נקיים
  • צינורות שמובילים מי דלוחין וביוב
  • צינורות של מערכת הסקה ומיזוג

אינסטלטור מומחה, שניגש לברר מה מקור הרטיבות, יזהה את המערכת בדליפה, אם על פי המיקום שלה או לפי סוג הרטיבות. איתור נזילה של מי דלוחין או מים נקיים מהצנרת של מערכת ההסקה יכול להתבצע באמצעות  מים בצנרת. אם המערכת מאבדת מים יש לבדוק לחץ ולאתר את הנזילות באמצעות ציוד מיוחד כגון מצלמות תרמיות שמזהות את הדליפה באמצעות צילום במערכת אינפרה אדום שחודרת מבעד לקיר.


בדיקות שאינן גורמות נזק למבנה בזמן איתור נזילות

 
 אם עד לפני כמה שנים היו מנחשים האינסטלטורים, היכן קיימת הנזילה, הם היו צריכים לשבור קיר שלם ואז היה נוצר לכלוך והוצאות גבוהות על תיקון הקיר, הזמנת אריחים חדשים וכדומה. בימינו, עם התפתחות הטכנולוגיה, אנו מוצאים כי ישנו ציוד חדשי הנקרא מצלמה תרמית שיכול לזהות בדיוק רב  את הנזילה הסמויה. ברגע שהנזילה התגלתה, ניתן יהיה לשבור חלק מהקיר ולתקן את הדליפה בצורה נכונה, ללא נזק מיותר ושבירה רבה של קיר.
 
איתור של נזילות מים במערכת ההסקה, יכול להיות מורכב. מערכות אלה, נוטות לאבד מים. צנרת המים, עשויה לעבור במסלולים בלתי נראים ברצפה או בקירות. במערכת הסקה מרכזית או חימום מים מרכזי בבניינים רבי קומות, איתור של נזילת מים יהיה מורכב יותר, בגלל הצנרת שעוברת בין הקומות ובתוך הדירות השונות. דבר זה, מחייב את התערבותו של איש מקצוע, כך שיוכל לפתור את הבעיה.
 

גיליתם כי יש בעיה של נזילה? מיד תזמינו בעל מקצוע

 
לא רק שחשבונות המים יתנפחו עקב נזילה סמויה, כי אם גם המבנה עצמו יהיה בסכנה. מים מחלחלים בתוך הקירות והם גורמים להרס רב ועד לסכנה של ממש.  גם אם מדובר בבניין משותף והנזילה שלכם, גרמה לנזק בדירת הדכן, תהיו חשופים לתביעות ותצטרכו לשלם הרבה כסף על מנת לתקן את הנזילה. יש להיות כל העת עם האצבע על הדופק, בכדי להית ערניים לכל תקלה שתסב לנו נזק רב לרכוש. 
 

תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק